Kiełki w domowym ogrodzie

Grazia Cacciola

W poradniku, obok krótkiego wprowadzenia w historię spożywania kiełków, dużo miejsca poświęcono ich właściwościom odżywczym, sposobom przygotowania domowej uprawy, wyborowi nasion oraz kiełkownic, czyli naczyń i pojemników, które będą gwarantowały najlepsze plony. Poza tym możemy dowiedzieć się, jak uniknąć błędów w uprawie, by nie zniechęcać się do kiełkowania nasion i nie szkodzić zdrowiu.

Jednak najwartościowszą częścią prezentowanej książki jest zbiór opisów przeszło 60 gatunków roślin, których nasiona nadają się do kiełkowania i są doskonałym uzupełnieniem codziennej diety. Każdy opis zwiera m.in. nazwę łacińską rośliny, czas kiełkowania, zawartość witamin i minerałów, a także w jakiej formie należy spożywać dane kiełki.

Wielką zaletą poradnika jest również rozdział poświęcony przepisom kulinarnym, w których kiełki grają główną rolę. Możemy się tu dowiedzieć, jak przygotować smakowite sałatki, pasty do pieczywa, przekąski, napoje i desery, ale także dania główne wzbogacone kiełkami. Jednym słowem, poznając „Kiełki w domowym ogrodzie” stajemy się jednocześnie producentami, jak i konsumentami własnoręcznie wyhodowanego pożywienia, które niewątpliwie ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie, nie wspominając już o satysfakcji z proekologicznej działalności zarówno w najbliższym otoczeniu, jak i w większej, edukacyjnej, skali.

zobacz w sklepie

Kiełki cudowny pokarm

Steve Meyerowitz

Pożegnaj pestycydy i konserwanty. Już po tygodniu będziesz cieszyć się mnóstwem zdrowych organicznych warzyw. Twoje sałatki ożyją dzięki delikatnej gryce, zdrowemu słonecznikowi, kruchym słodkim kiełkom zielonego groszku, pikantnej rzodkiewce czy czosnkowemu szczypiorkowi. Jako małe rośliny, kiełki aż kipią od skoncentrowanych substancji odżywczych – mają dwa razy więcej białka niż szpinak i cztery razy więcej niż sałata! To żywe rośliny, które dostarczają nam czynników wzrostowych i związków fitochemicznych wpływających na nasze zdrowie o wiele korzystniej niż tabletki chemiczne.

Wkrótce zobaczysz, jak cała twoja rodzina zachwyca się pięknem kiełków, a dzieci nie mogą się oprzeć zbieraniu nawet nie całkiem dojrzałych roślinek. Twoja domowa restauracja będzie mogła zaoferować teraz pyszne sałatki, zupy, zapiekanki, dipy, dressingi, pasty, a nawet kiełkowe pieczywo. Nasiona nie są drogie, a plony są wprost zachwycające, dbasz więc nie tylko o zdrowie, lecz także o kieszeń.

zobacz w sklepie

Hodujemy kiełki

Kathleen O`Bannon

Kiełki są źródłem energii i zdrowia. Od tysiącleci odgrywają istotną rolę w żywieniu i znajdują zastosowanie zarówno w zapobieganiu, jak i leczeniu chorób cywilizacyjnych, takich jak zawał czy nowotwór. Dzięki nim możesz się cieszyć różnorodnością świeżych warzyw przez cały rok.

Dlaczego kiełki nazwane są pokarmem życia? Nasiona zawierają niezwykle cenne substancje odżywcze, dopiero jednak w procesie kiełkowania dochodzi do wielkiej przemiany. Uaktywniane są bowiem enzymy niezbędne do wzrostu rośliny, a złożone węglowodany i białka zostają zamienione na proste. W tej formie są łatwo trawione i przyswajane przez organizm. Kiełki to prawdziwe koncentraty witamin i mikroelementów, eksplozja wzrostu i energii.

Autorka przedstawia, jak w prosty sposób hodować kiełki w domu, kupować właściwe nasiona do kiełkowania, a także jak przygotowywać zdrowe i smaczne posiłki z kiełkami – pełne życiodajnej energii.

zobacz w sklepie

Nowa Jadłonomia

Marta Dymek

Marta Dymek, autorka najgłośniejszej polskiej książki o kuchni roślinnej, powraca z długo wyczekiwaną nową książką. Tym razem w roli głównej wystąpią polskie, sezonowe warzywa w zupełnie nowej odsłonie – w przepisach z kuchni całego świata. Bulwa selera po chińsku? Węgierski gulasz z papryk i boczniaków? Turecka zupa soczewicowa? Mizeria po koreańsku? To tylko kilka dań na zebranie sił przed wielką, roślinną podróżą!

Aby kulinarnie podróżować, nie trzeba kupować egzotycznych produktów. Niepotrzebne są też wymyślne sprzęty ani rekwizyty. Wystarczy udać się na najbliższy bazar lub do warzywniaka i kupić polskie warzywa, a następnie skorzystać z niepospolitych przypraw oraz podpatrzonych w innych kuchniach technik. Nagle okaże się, że warzywa znane od dzieciństwa mogą codziennie pysznie zaskakiwać.

zobacz w sklepie

Jadłonomia

Marta Dymek

Pierwsza książka kucharska twórczyni Jadłonomii – najpopularniejszego polskiego bloga o kuchni wegetariańskiej.

Czy łodyga brokułu nadaje się do jedzenia? Do czego wykorzystać natkę marchewki? Jak zrobić bezmięsny pasztet na świąteczny stół?
Na te i wiele innych pytań znajdziecie odpowiedź w długo wyczekiwanej książce Marty Dymek, znanej z programu „Dzień dobry TVN” autorki „Jadłonomii”, najpopularniejszego bloga w polskim internecie poświęconego kuchni roślinnej, Kulinarnego Bloga Roku 2013.

zobacz w sklepie

Zioła uprawa i zastosowanie

Osińska Ewa, Rosłon Wiesława

Książka zawiera szczegółowe informacje na temat biologii roślin zielarskich, technologii ich uprawy oraz metod zbioru, suszenia i przechowywania surowców. Opisano w niej substancje biologicznie aktywne występujące w ziołach oraz ich działanie. Autorki poruszyły w publikacji zagadnienia dotyczące znaczenia gospodarczego roślin zielarskich w Polsce oraz przedstawiły możliwości rozwoju uprawy i zagospodarowania surowców – do suszenia i na świeże zioła w doniczkach. Ponadto charakterystykę wybranych i zaprezentowanych – 32 gatunków ziół o największym znaczeniu gospodarczym – wzbogaca wiele zdjęć roślin w różnych fazach rozwoju.

zobacz w sklepie

Zamień chemię na jedzenie. Nowe przepisy

Julita Bator

Julita Bator zmieniła nawyki żywieniowe Polaków. Pokazała jak jeść bez chemii i nie zbankrutować. Teraz przedstawia książkę pełną prostych i praktycznych przepisów sprawdzonych na własnej rodzinie.

Autorka myślała, że nie ma rady na choroby jej dzieci. Wystarczyła jednak zmiana sposobu żywienia. Teraz sama piecze bułki orkiszowe i przyrządza domowy jogurt bez chemicznych dodatków. Małymi krokami wprowadziła rewolucyjne zmiany i nie martwi się już antybiotykami ani wizytami u lekarzy.

Odpowiadając na potrzeby czytelników proponuje praktyczną książkę złożoną z 80 nowych przepisów na dania bez polepszaczy i sztucznych barwników.

zobacz w sklepie

Zamień chemię na jedzenie

Julita Bator

Co to znaczy zdrowo się odżywiać? Zacznij od unikania chemicznych dodatków. Nie tylko nie są potrzebne, one szkodzą! Jednego czekoladowego batona można przegryźć bez obaw, ale rozmaite barwniki, słodziki, wzmacniacze smaku i aromaty zjedzone także w płatkach śniadaniowych, w domowej(!) zupie czy lodach sumują się. I rujnują twoje zdrowie. Są przyczyną alergii, niestrawności, złego samopoczucia, a być może także zespołu ADHD.

Niewiele przeprowadzono rzetelnych badań dotyczących sztucznych dodatków do żywności. Julita Bator weryfikuje dane od producentów. Ponieważ dzieci autorki wykazują silną alergię na „polepszacze” i konserwanty musiała zmienić styl odżywiania się i życia całej rodziny. Od czterech lat próbuje, nie wydając dużych sum na kupowanie wyłącznie ekologicznych produktów, żyć bez „chemii”. Jej książka może być dla nas przewodnikiem po kuchni, która pachnie tak, jak jedzenie pamiętane z naszego dzieciństwa.

zobacz w sklepie

Nowoczesne zasady odżywiania w praktyce

Leanne Campbell

Dowiedz się, w jaki sposób zastąpić tradycyjne produkty składnikami roślinnymi i które sposoby przygotowywania potraw pozwalają na zachowanie największej ilości wartości odżywczych.

Pierwsza, bestsellerowa publikacja T. Colina Campbella Nowoczesne zasady odżywiania to jedna z najważniejszych książek o zdrowiu i żywieniu opublikowanych w ciągu ostatniej dekady. Na całym świecie sprzedano jej prawie milion egzemplarzy. Autorzy Nowoczesnych zasad odżywiania udowadniają, że winę za rozpowszechnienie chorób cywilizacyjnych, takich jak otyłość, cukrzyca, choroby serca czy nowotwory, ponosi zachodnia dieta. Na podstawie jednego z największych badań w historii, dowodzą również, że dieta roślinna zapewnia optymalne zdrowie i może pomóc w leczeniu wielu chorób.

Nowoczesne zasady odżywiania w praktyce autorstwa córki T. Colina Campbella to zbiór przepisów na smaczne i zdrowe potrawy, bazujących na najnowszych danych z zakresu medycyny i dietetyki. Dzięki tej książce przekonasz się, że zdrowe odżywianie wcale nie jest wyrzeczeniem, a dania roślinne to kulinarna rozkosz dla każdego! To po prostu bukiet pysznych i łatwych w przygotowaniu potraw roślinnych pozbawionych tłuszczów przetworzonych i z minimalną ilością cukru oraz soli. Nowoczesne zasady odżywiania w praktyce są idealnym przepisem dla osób, które cenią dobry smak i dbają o swoje zdrowie.

zobacz w sklepie

Alkaliczny styl życia

Beata Sokołowska

Zła dieta, stres, nadmiar używek i brak ruchu – wszystko to powoduje, że bardzo trudno utrzymać równowagę pH, która odpowiada za dobry stan zdrowia. Dla prawidłowego funkcjonowania organizmu potrzebujemy zarówno produktów zasadowych, jak i kwasowych. Problem jednak w tym, że to, co spożywamy, w przeważającej części jest kwasotwórcze.
Beata Sokołowska opowiada o swoich osobistych doświadczeniach i drodze, jaką przeszła, zmieniając styl życia. Uczy, jak ułożyć zdrowy jadłospis, jak zmotywować się do zmian i zachęca, jak o siebie zadbać. Alkaliczny styl życia to praktyczny przewodnik, który pomoże w podejmowaniu codziennych decyzji i ułatwi realizację postanowień.
Alkaliczny styl życia wybrali już między innymi Bill Clinton, Demi Moore czy Jeniffer Aniston. Ten rewolucyjny ruch społeczny zapoczątkowany w Stanach Zjednoczonych staje się w Polsce coraz popularniejszy.

Beata Sokołowska jest z wykształcenia psychologiem zdrowia. Od wielu lat interesuje wpływem odżywiania na jakość życia i propagowaniem produktów alkalizujących. Jej mottem jest „równowaga we wszystkich sferach życia”. Jest autorką polskiego terminu alkaliczny (od ang. alkaline). Prowadzi niezwykle popularny blog alkalicznystylzycia.blogspot.com, który miesięcznie odwiedza 30 tys. fanów.

zobacz w sklepie

Rewolucja zielonych koktajli

Victoria Boutenko

„Od momentu odkrycia zielonego koktajlu piję jego odmiany codziennie i dzielę się nimi z innymi. Tak bardzo przepadam za zielonymi koktajlami, że z radością będę je piła aż do ostatnich dni życia. Pokochali je gorąco wszyscy członkowie mojej rodziny i wielu naszych przyjaciół. Gdziekolwiek nie pojadę, otrzymuję nowe wieści od miłośników zielonych koktajli z całego świata. Dzięki codziennemu miksowaniu, badaniom naukowym i listom od naszych czytelników zebraliśmy w tej nowej książce najlepsze przepisy i podstawowe zasady tworzenia i spożywania zielonych koktajli.

Mam nadzieję, że Wy także z radością odkryjecie świat zielonych koktajli i znajdziecie ulubione przepisy pozwalające się cieszyć najlepszym zdrowiem. Szczęśliwego miksowania!”

Victoria Boutenko, Przedmowa

zobacz w sklepie

Trawy zbóż. Najcenniejszy lek natury

Steve Meyerowitz

Znajdziesz tu wszystko, co warto wiedzieć o tych cudownych roślinach i ich niezwykłych właściwościach leczniczych. Dowiesz się, jak one działają, gdzie się zaopatrzyć w preparaty na bazie trawy i szukać pomocy.

Dowiesz się również, jak uprawiać trawę, wyciskać z niej sok, jak ją stosować i stworzyć pełen program odnowy biologicznej.
Epilog Ann Wigmore

zobacz w sklepie

Świeże soki i ich oczyszczająca moc

Steve Meyerowitz

Wiele uwagi poświęcamy sprzątaniu naszych domów, czyniąc to raz w tygodniu czy raz w miesiącu, dokonujemy wiosennych i zimowych porządków, grabimy liście, strzyżemy trawniki itp. Ileż energii poświęcamy tym czynnościom! Gdybyście tylko część tej pedanterii skierowali na oczyszczenie naszego wewnętrznego domu.

Takie oczyszczenie zapewnia głodówka, zwłaszcza sokowa. Głodówka sokowa w odróżnieniu od innych typów głodówek, dostarcza nam kalorii i składników odżywczych zawartych w sokach, utrzymując w nas dość energii do pracy prawie w normalnym tempie i chroniąc przed toksynami oraz stresami życia w skażonym środowisku wielkiego miasta.

Jeden dzień głodówki w tygodniu to 50 odmładzających dni rocznie. Dajcie swoim komórkom i sobie okazję do oczyszczenia, odżywienia, odnowy i uzdrowienia.

zobacz w sklepie

Kuchnia ajurwedyjska według czterech pór roku

Durst Markus, Iding Doris, Wafler Johanna

Kuchnia ajurwedyjska to nie tylko egzotyczna kuchnia indyjska. Również europejskie artykuły spożywcze, rosnące u nas zioła, warzywa i owoce, można przyrządzać zgodnie z zasadami ajurwedy. 90 przepisów wegetariańskich, zawartych w tej książce, jest tego dowodem. Potrawy odpowiadają porom roku, są proste w przygotowaniu, a mimo to wyrafinowane w smaku. Książka zawiera wprowadzenie do filozofii ajurwedyjskiej oraz zalecenia żywieniowe i wykaz artykułów spożywczych wskazanych dla różnych typów konstytucyjnych.

zobacz w sklepie

Zaklinacz wagi

Rafał Kraśnicki

Niestety żyjemy w czasach, w których nasza wiedza bierze się z reklam, plotek i pogłosek i nikt tak naprawdę nie uczy nas, jak funkcjonuje nasze ciało. Nic dziwnego, że niektórzy nie mogą schudnąć pomimo wielkich wysiłków, skoro mają ogromny mętlik w głowie oraz bazują na błędnych przekonaniach. Jak tu być mądrym, skoro każdy dietetyk prawi coś innego i zaprzecza poprzedniemu?

Zrzucanie kilogramów wydaje się zadaniem ponad nasze siły, jest jednak wiele osób, które świetnie sobie z tym radzą i ich nowe sylwetki od lat wyglądają doskonale. Jeśli chcesz poznać sposób na taki sukces, autor książki z przyjemnością wyjaśni Ci, jak to zrobić, przeprowadzając przez wszystkie niezbędne aspekty zarządzania wagą.

Darmowy fragment zobacz w sklepie

Dieta surowa, która jest… smaczna!

Sergey Karpov, Wiera Chmielewska

Niewłaściwe odżywianie bywa nie tylko powodem naszego złego samopoczucia, ale może również prowadzić do poważnych schorzeń. Autorzy ebooka przedstawiają sposób, dzięki któremu możesz płynnie przejść z dotychczasowej diety na zdrowe odżywianie się oparte na owocach i warzywach.

Darmowy fragment zobacz w sklepie

Wegetarianizm w praktyce

Wojciech Łukaszewski

W tym poradniku znajdziesz mnóstwo informacji o swoistych, wartych zauważenia artykułach spożywczych, pojawiających się w naszych sklepach. Wiadomości te są przydatne podczas dokonywania zakupów oraz przyrządzania codziennych posiłków, nie tylko dla całkowitych wegetarian.

Darmowy fragment zobacz w sklepie

Kuchnia weganki

Lidia Szadkowska

Nie musimy poddawać się ogólnemu schematowi życia. Tylko od nas zależy, jak się odżywiamy. Mamy możliwość korzystania z takich produktów, które nam służą i nie zatruwają powoli naszego organizmu. Zmieniając sposób żywienia nie ryzykujemy ani głodem, ani własnym zdrowiem.

Darmowy fragment zobacz w sklepie

Zdrowy sukces. Przez żołądek do sukcesu

Krzysztof Abramek

Z książki dowiesz się m.in :

W jaki sposób reklamuje się produkty, przekłamując ich rzeczywiste oddziaływanie na nasz organizm. Ta wiedza jest podstawą, jeśli chcesz świadomie wybierać jedzenie, a nie być manipulowanym przez reklamy.

Jakie produkty spożywane na co dzień sprawiają, że ubywa z Twojego organizmu potrzebnych witamin i minerałów, a co gorsze blokowane jest ich przyszłe wchłanianie. Dowiedz się, jakie produkty są dosłownie trucizną dla Twojego organizmu.
Jak wybierać żywność dostępną w supermarketach, która jest warta kupienia, i jaka żywność nie nadaje się do spożycia, a jest wręcz szkodliwa, choć sprzedawana zgodnie z prawem?

Jaką wartość dla Twojego zdrowia mają produkty spożywcze, które codziennie widzisz w reklamach TV, w prasie czy w radiu?

W jaki sposób dobrać prawidłową dietę do swojego organizmu oraz do indywidualnych potrzeb.

Darmowy fragment zobacz w sklepie

Odchudzanie – fakty i mity Gratis!

Barbara Gawryluk

Poznaj całą prawdę o odchudzaniu – jak robić to skutecznie, co robić, a czego robić nie wolno.

Książka zawiera m.in.:
22 najpopularniejsze diety wraz z ich krótką charakterystyką oraz wyjaśnieniem ich wad i zalet. Można śmiało powiedzieć, że jest to przewodnik po najbardziej znanych dietach, który pozwoli Ci poznać te najlepsze i właściwe dla Twojego organizmu.

Darmowy ebook